چگونه صندوق صوتی دستگاه اندرویدی خود را فعال کنیم؟

راه‌اندازی صندوق صوتی تلفن همراه این روزها ممکن است کمی قدیمی به‌نظر برسد، اما اگر تماس‌های مهم خود را از دست می‌دهید، پس تنظیم صندوق صوتی در اندروید و استفاده از آن دارای اهمیت است. اگر برای کار، سرگرمی و یا حتی در مواقع اضطراری آن را به‌کار می‌گیرید، صندوق صوتی به شما این امکان را می‌دهد که پیغام افرادی که به شما دسترسی نداشته‌اند را حتی زمانی که تماسی را از دست داده‌اید، بشنوید و پاسخ دهید.

اگر به‌تازگی یک گوشی هوشمند با سیستم عامل Android خریداری کرده‌اید و می‌خواهید سرویس صندوق صوتی خود را راه‌اندازی کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه تنظیم صندوق صوتی در اندروید

بسته به سازنده تلفن، ممکن است در طول راه اندازی اولیه دستگاه، یک برنامه صندوق صوتی در صفحه اصلی ظاهر شود. در این صورت، روی آن ضربه بزنید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید تا تنظیمات آغاز شود. اگر برنامه صندوق صوتی روی صفحه نمایش خود ندارید، باید صندوق صوتی خود را به‌صورت دستی تنظیم کنید.

برای تنظیم پست صوتی خود در Android:

 1. برنامه Phone را در گوشی خود باز کنید.
 2. صفحه کلید پایین صفحه را بالا بکشید.

تنظیم صندوق صوتی در اندروید

 1. عدد 1 را روی صفحه کلید فشار دهید و نگه دارید تا به سرویس صندوق صوتی خود متصل شوید. سایر سرویس‌ها از شما می‌خواهند 86* را شماره‌گیری کنید. اگر مطمئن نیستید با ارائه‌دهنده خدمات خود مشورت کنید.
 2. اگر قبلا صندوق صوتی خود را تنظیم کرده باشید، از شما پین درخواست می‌شود.
 3. برای حساب کاربری جدید، چهار رقم آخر شماره تلفن خود را وارد کنید. اگر پین خود را فراموش کرده‌اید نیز می‌توانید با دنبال کردن دستورالعمل‌های سرویس صندوق صوتی، آن را بازنشانی کنید.

آموزش تنظیم صندوق صوتی در اندروید

 1. اگر هنوز صندوق صوتی را تنظیم نکرده‌اید، پیامی با مضمون “پست صوتی تنظیم نشده است” یا چیزی مشابه آن دریافت خواهید کرد. برای راه‌اندازی آن، پیام صوتی را دنبال کنید و تلفن را قطع کنید.
 2. سپس، برنامه صندوق صوتی را باز کنید یا عدد 1 را فشار داده و نگه دارید، پین خود را وارد کنید و برای گوش دادن به پیام‌های جدید، دستورالعمل‌های صندوق صوتی را دنبال کنید.

چگونگی تنظیم صندوق صوتی در اندروید

البته سرویس صندوق صوتی شما امکان ذخیره یا حذف پیام‌ها، گوش دادن به پیام‌های قدیمی، تغییر پین، تنظیم یک صدای ضبط شده جدید و سایر ویژگی‌ها را نیز ارائه می‌دهد. همچنین هنگام دریافت پیام صوتی جدید، اعلان‌هایی دریافت خواهید کرد. در این صورت، روی اعلان ضربه بزنید تا صندوق صوتی باز شود و به پیام گوش دهید.

نحوه استفاده از پست صوتی تصویری

داشتن صندوق صوتی بسیار عالی است، اما ممکن است از تماس دائم برای چک کردن آن خسته شوید. اکثر نسخه‌های مدرن اندروید، برنامه Visual Voicemail را از قبل نصب می‌کنند که به شما این امکان را می‌دهد تا پیام‌های صوتی، شماره تماس پیام صوتی، تاریخ پیام و طول آن را مشاهده کنید. این امکان، روش آسان‌تری را برای چک کردن پیام صوتی شما فراهم می‌کند و دیگر لازم نیست برای دریافت پیام‌های صوتی خود تماس بگیرید.

با انجام کارهای زیر می توانید از پست صوتی تصویری استفاده کنید :

 1. ابتدا صفحه برنامه‌های گوشی خود را باز کنید و آیکون Visual Voicemail را فشار دهید.

صندوق صوتی در اندروید

 1. آیکون Play را در پیامی که می خواهید به آن گوش دهید، لمس کنید. همچنین گزینه‌های پخش مانند مکث/پخش، پرش به جلو یا عقب و دکمه speaker برای پخش پیام از طریق بلندگو نیز ارائه می‌شود.
 2. برای دسترسی به تنظیمات برنامه، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

فعالسازی صندوق صوتی در اندروید

 1. از قسمت تنظیمات می‌توانید پیام ضبط شده صندوق صوتی یا رمز عبور خود را تغییر دهید، اعلان‌های (نوتیفیکیشن) مختلف و موارد دیگر را تنظیم کنید.

راه اندازی صندوق صوتی در اندروید

بهتر است بدانید که در راه اندازی صندوق صوتی در اندروید:

در پایان، امیدواریم این آموزش برایتان مفید بوده باشد. با ثبت نظرات خود در بخش دیدگاه ما را در بهبود کیفی مقالات یاری کنید.

 

 

منبع : وبسایت groovypost