آموزش گرفتن اسکرین شات با ضربه زدن به پشت گوشی اندروید

یکی از نکات جالب در iOS 14، امکان گرفتن اسکرین شات با ضربه زدن به پشت گوشی آیفون است. اما آیا کاربران اندروید نیز این امکان را دارند؟ در این مطلب قصد داریم به آموزش گرفتن اسکرین شات با ضربه زدن به پشت گوشی اندرویدی بپردازیم.

پیش‌نیازهای گرفتن اسکرین شات با ضربه زدن به پشت گوشی اندروید

برای این کار باید برنامه Tap Tap را از XDA Developers دانلود و نصب کنید. توجه داشته باشید که این برنامه در فروشگاه Google Play نمی آید و آن را باید به صورت جانبی دریافت و نصب کنید. این برنامه هنوز در مرحله بتا است و به همین دلیل ممکن است با هر گوشی اندرویدی کار نکند.

برای بارگذاری جانبی برنامه، مرورگر تلفن Android خود را باز کنید و به لینک XDA Developers بروید. یک اعلان (نوتیفیکیشن) ظاهر می‌شود که برای نصب APK روی آن ضربه بزنید. پس از آن باید به مرورگر خود اجازه نصب برنامه‌ها از منابع ناشناس را بدهید.

اسکرین شات در اندروید

پس از نصب Tap Tap، باید سرویس دسترسی (Accessibility) را که در حالت پیش‌فرض غیرفعال است، فعال کنید. تنها کافیست روی پیغام ظاهر شده ضربه بزنید و آن را فعال کنید.

اسکرین شات در اندروید

سپس نوبت به پیکربندی حرکت اسکرین شات می‌رسد. برنامه را اجرا کنید و از منو با توجه به تعداد دفعاتی که می‌خواهید برای گرفتن اسکرین شات به پشت گوشی خود ضربه بزنید، هر کدام از گزینه‌های “اقدام با دو ضربه” یا “اقدام با سه ضربه” را انتخاب کنید.

اسکرین شات در اندروید

سپس، روی دکمه افزودن اقدام (Add Action) و سپس دوباره روی اقدامات (Action) ضربه بزنید.

اسکرین شات در اندروید

حالا روی Screenshot ضربه بزنید. در این مرحله، باید مطمئن شوید که عملکرد برنامه مطابق خواست شما پیش می‌رود. روی دکمه افزودن نیاز (Add requirement) ضربه بزنید.

اسکرین شات در اندروید

در این مرحله، از منو “Display on” را انتخاب کنید.

اسکرین شات در اندروید

این تمام مراحلی است که برای برای اسکرین شات گرفتن با چند ضربه باید انجام دهید. حالا وقتی به پشت گوشی اندرویدی خود دو یا سه ضربه بزنید، اسکرین شات می‌گیرد. اگر می‌خواهید حساسیت ضربه را تنظیم کنید، Gesture را از منوی اصلی انتخاب کنید و میزان حساسیت را بیشتر یا کمتر کنید.

اسکرین شات در اندروید

حالا دیگر این ویژگی در انحصار سیستم عامل iOS نیست. با برنامه Tap, Tap در اندروید نیز می‌توانید با ضربه زدن به پشت گوشی خود، همان نتیجه را دریافت کنید.

امیدواریم این مطلب آموزشی برایتان مفید بوده باشد. اگر راهکار دیگری غیر از این روش می‌شناسید، با ما و سایر کاربران در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.