چگونه زمان‌بندی ارسال پیامک را در گوشی اندروید خود فعال کنیم؟

زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید، یکی از ویژگی‌های مفید برنامه پیام‌های Google است که انجام آن کار بسیار آسانی است. در ادامه نگاهی به آموزش نحوه زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید خواهیم انداخت.

برنامه پیام‌های گوگل Google Messages که می‌توانید آن را از فروشگاه Google Play نصب کنید، یک برنامه پیام کوتاه و MMS است که ویژگی‌های بسیاری دارد. این برنامه صرفا به عنوان یک برنامه گوگل پیکسل شروع به کار کرد اما آرام آرام راه خود را به اکثر تلفن‌های هوشمند اندرویدی باز کرده است. پیام‌ها یک رابط وب دارد و اگر پیام‌های زیادی ارسال می‌کنید و ترجیح می‌دهید از صفحه‌کلید کامل استفاده کنید، این برنامه مناسب شماست.

از آنجایی که Gmail مدتی است که چیزی مشابه ارائه می‌دهد، تنها برای گوگل منطقی بود که آن را وارد دنیای پیامک کند.

چرا برای ارسال پیام‌های متنی باید زمان‌بندی کرد؟

دلایل زیادی برای برنامه‌ریزی ارسال پیامک وجود دارد. ممکن است شما سرکار باشید و امکان استفاده از تلفن خود را نداشته باشید. همچنین برای نوشیدن یک فنجان قهوه با یک دوست فراموشکار نیز قرار ملاقات داشته باشید. با این حال می‌دانید که اگر پیامک ندهید، دیر می‌آید اما نمی‌توانید یک ساعت قبل از ملاقات از تلفنتان استفاده کنید و به او یادآوری کنید. راه حل آسان این است که شما فقط یک پیام متنی را برای ارسال برنامه‌ریزی کنید.

بنابراین دلایل متعددی وجود دارد که چرا شما به این قابلیت در گوشی خود نیاز دارید. بنابراین بهتر است نحوه استفاده و زمان‌بندی آن را یاد بگیرید.

نحوه زمان‌بندی ارسال پیام متنی در اندروید

اگر فکر می کنید که این کار پیچیده یا زمان‌گیر است، دوباره فکر کنید. فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا این پیام تنظیم شود.

برنامه پیام‌ها را در گوشی خود باز کنید و پیام خود را بنویسید. وقتی کارتان تمام شد، به جای آنکه روی دکمه ارسال پیامک در سمت راست پایین صفحه گوشی هوشمندتان ضربه بزنید تا پیام را فورا ارسال کند، انگشت خود را روی آن نگه دارید.

زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید

احتمالا از دیدن اینکه یک منو ظاهر می‌شود تعجب خواهید کرد. از این منو برای تعیین زمانی که گوشی هوشمند شما پیام نوشته شده را از طرف شما ارسال می کند، کاربرد دارد.

زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید

همانطور که مشاهده می‌کنید، زمان‌های از پیش تعریف شده‌ای وجود دارد که می‌توان پیام را مطابق آن ارسال کرد. اگر هر کدام از آنها برای شما مناسب است، فقط کافی است روی آن ضربه بزنید و انتخاب کنید. اگر این هیچ کدام از آنها مدنظرتان نیست، فقط روی انتخاب تاریخ و زمان (Select date and time) ضربه بزنید. در این حالت صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آنجا تاریخ و زمان دقیقی که می‌خواهید پیام ارسال شود را انتخاب کنید.

پس از تصمیم‌گیری، روی دکمه ارسال پیامک ضربه بزنید. در این‌صورت خواهید دید که آیکون ارسال پیام کمی متفاوت از شکل همیشگی آن است؛ یک نماد ساعت کنار آن قرار گرفته است.

زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید

اگر نظرتان عوض شد و خواستید زمان یا متن را تغییر دهید، باز هم امکان انجام آن وجود دارد. چرا که پیام شما تا لحظه ارسال در لیست پیام‌هایتان باقی می‌ماند. اگر قصد دارید چیزی را تغییر دهید، روی نماد ساعت ضربه بزنید. از این طریق شما می‌توانید آن را حذف کنید، فورا ارسال کنید یا محتوای پیام خود را به‌روز کنید.

زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید

نحوه زمان‌بندی ارسال پیامک در اندروید یک ویژگی بسیار مفید در گوشی‌های هوشمند اندرویدی است و مهم نیست که برای چه موردی از آن استفاده می‌کنید. به خودی خود ویژگی پرکاربرد و ارزشمندی است.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. اگر از یادگیری آن لذت برده‌اید، بسیار خوشحال می‌شویم با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظر خود را در بخش دیدگاه این نوشته با ما به اشتراک بگذارید.